Stalowe podesty do rusztowań

Przy budowaniu budynków niezbędne są rusztowania. Do rusztowania typu Plettac niezbędne są podesty elewacyjne typu P70. Bez odpowiedniego podestu prace na wysokościach stały by się nie możliwe. Przede wszystkim podest elewacyjny zapewnia bezpieczeństwo dla pracowników i budowlańców. Dodatkowo gwarantują bezpieczne przemieszczanie się.

Antypoślizgowe podesty do rusztowań elewacyjnych

podest elewacyjnyDo rusztowania elewacyjnego można wykorzystać drewniany lub stalowy podest elewacyjny. Najbardziej powszechne i najczęściej kupowane są podesty o długości 3 metrów, szerokości 0,32 metra. Stalowe podesty są ocynkowane ogniowo oraz perforowane dzięki czemu są antypoślizgowe. Jak wiadomo podesty stalowe to najważniejszy element konstrukcyjny rusztowań. Jest to część pozioma, po której przemieszczają się pracownicy. W ofercie wielu firm można zakupić podest komunikacyjny, który z włazem i drabinką pełni jeszcze większą funkcję. Swobodny dostęp do miejsca pracy na różnych poziomach dzięki właśnie takim podestom jest zapewniony na najwyższym poziomie. Montaż rusztowania nie jest trudna, najważniejsze by konstrukcja rusztowania była stabilna i wytrzymała. Pomosty robocze są bardzo wytrzymałe i trwałe. Podesty stalowe świetnie się sprawdzą przy rusztowaniach na budynkach ocieplanych, malowanych czy też tynkowanych. Przydadzą się przy remontach dachów.

Bezpieczeństwo pracowników pracujących na wysokości jest najważniejsze. Zatem rusztowania muszą być mocne i jak najbardziej stabilne. Takie bezpieczeństwo gwarantowane jest przez podesty stalowe do elewacji. Są to podesty antypoślizgowe, mogą mieć wmontowane drabinki, ułatwiające przemieszczanie się między poziomami. Bez odpowiedniego rusztowania nie można by było wykonać prac remontowych na wysokościach.